جدیدترین سیستم های تهویۀ هوا در مرغداری ها

طی دهۀ گذشته تکنولوژی به همۀ فاکتورها و عوامل دخیل در مرغداری ها رسیده است، از طراحی جدید مرغدانی گرفته تا تلاش برای رفاه بیشتر طیور و اصلاح ژنتیک و غیره و در این میان سیستم های تهویۀ هوا نیز مستثنا نبوده است.
شاید مهم ترین عامل در پیشرفت سیستم تهویه هوا، بزرگ تر شدن فضای مرغدانی هاست.
Doug Martin یکی از فروشندگان هواکش در کانادا می گوید: “با بزرگ تر شدن مرغداری ها، تعداد طیور هم متناسب با آن بیشتر و متراکم تر شد و در نتیجه نیاز به تهویۀ هوای مطبوع افزایش یافت بنابراین هواکش ها هم می بایست بزرگ تر و قوی تر می شدند تا جریان هوا در مرغدانی کافی و مناسب باشد.” بنا به گفتۀ  Martin : “با بزرگ تر شدنِ هواکش های مرغداری ها کارایی آنها چندان بهتر نشد و این شاید بدین دلیل باشد که آنها به لحاظ ایرودینامیکی ارتقا نیافتند و همان فن های تهویۀ قدیمی و کلاسیک بودند که فقط یک دکمۀ on / off دارند.”
علاوه بر کارایی، معمولاً مرغداران به هنگام خریداری هر گونه تجهیزات برای فارم به ماندگاری و گارانتی آن نیز اهمیت می دهند.

Scot Bauck از مدیران فروش اذعان می دارد: ما متوجه شدیم که مرغداران و تولیدکنندگان همیشه به دنبال هواکش هایی هستند که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم باشد. در همین راستا، هواکش هایی هم ساخته شده اند که به جای گالوانیزه از مواد ضد زنگی مثل فایبرگلاس و پلیمرهای قوی در آنها به کار رفته است که عمر این هواکش ها را برای مرغداری تا ۲۵ سال و حتی بیشتر می رساند.

هواکش های جدید
تکنولوژی Hog slot بدون جاروبک (براشلس) با موتور DC با تکنولوژی مدرن خود طول عمر و ماندگاری موتور را بهبود می بخشد و منجر به کاهش هزینه های مربوط به انرژی می گردد. Dybdahl از مدیران فروش در این باره می گوید: “همچنین سیستم DC موتور با حذف چرخ، تسمه و غیره نگهداری را هم راحت تر می سازد.”
وی در ادامه عنوان کرد: “سیستم DACS MagFan تقریباً ۵ سالی هست که در بازارهای اروپا وجود دارد اما به تازگی وارد کانادا شده است. در حالیکه سایر هواکش ها سیستم موتور تسمه ای دارند؛ سیستم هواکش MagFan موتور دایرکت درایو دارد و فقط همین منجر به ۱۵ درصد افزایش کارایی آن می شود. به علاوۀ سیستم ایرودینامیک آن که ۴۰ درصد کارایی آن را نسبت به فن های تسمه ای در سرعت باد افزایش می دهد. همچنین قابلیت تنظیم باد برای کاربران وجود دارد.”

برای مطالعه کامل خبر اینجا را کلیک کنید

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *