تامین مالی زنجیره‌های تولید طیور با اوراق گام

زنجیره تولید طیور

مدیرکل دفتر امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: جلسه‌ای در راستای آشنایی با اوراق گام برای تامین مالی زنجیره‌های تولید طیوربرگزار گردید وضمن آن استفاده از این اوراق کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی، از وزارت جهاد کشاورزی، «محمد خالدی» در ادامه گفت: با هدف آسان‌سازی روال تامین مالی زنجیره‌های تولید محصولات کشاورزی، در گام نخست جلسه آشنایی با مزایای اوراق گام (گواهی اعتبار مولد) برای فعالان حوزه زنجیره طیور و با مشارکت کارشناسان اداره کل اعتبارات بانک مرکزی برگزار شد.

طبق این گزارش، طرح گام، یکی از برنامه‌های بانک مرکزی با کمک نظام بانکی است که در قالب مدیریت نقدینگی، تلاش می‌کند امکان تامین غیرتورمی سرمایه در گردش زنجیره تولید را علی الخصوص برای واحدهای کوچک و متوسط فراهم کند.

گواهی اعتبار مولد گام، به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تامین اعتبار بنگاه‌های تولیدی فراهم می‌کند که بر اساس آن تولیدکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید کرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می‌دهند. دارنده می‌تواند گواهی را تا زمان سررسید آن نزد خود نگه دارد یا می‌تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

برای مطالعه متن کامل خبر، اینجا را کلیک نمایید.

۰

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *